KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14499056
nr 1449 9056
Eric Lundgren
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Göteborgs hamn. Signerad. Olja på duk, 37x45 cm. Yttermått inklusive ram: 43x51 cm
Eric Lundgren, född i Västerås 1907, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 februari 2022
kl 19:26:41
21/2 16:16:25